GEICO Mark Roth Plastic Ball Championship Roster

Tournament Details

Entries: 125
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ryan Abel Bel Aire, Kan.
Amir Abtahi Franklin Lake, N.J.
Ritchie Allen Columbia, S.C.
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla.
Bob Andretta Jr New Hyde Park, N.Y.
Darren Andretta New Hyde Park, N.Y.
Brad Angelo Lockport, N.Y.
D.J. Archer Mineral Wells, Texas
Diandra Asbaty Chicago
Kevin Bandrowski Lancaster, Pa.
Chris Barnes Double Oak, Texas
Mitch Beasley Puyallup, Wash.
William Beesch New York
Jason Belmonte Australia
Jason Berry West Islip, N.Y.
Steven Black Phoenix
Chris Blaison Newburgh, N.Y.
Parker Bohn III Jackson, N.J.
Nathan Bohr Wichita, Kan.
Todd Book Wapakoneta, Ohio
Johnathan Bower Middletown, Pa.
Jesse Buss Wichita, Kan.
Andrew Cain Phoenix
Frankie Calca Elmont, N.Y.
Jeff Carter Springfield, Ill.
Dino Castillo Carrollton, Texas
Alex Cavagnaro Lindenhurst, N.Y.
Joe Ciccone Buffalo, N.Y.
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y.
Joseph Costanzo Plainview, N.Y.
Jason Couch Clermont, Fla.
Brian Dailey West Hempstead, N.Y.
Vinny D'Ambrosio III Staten Island, N.Y.
Matthew Denmark Deer Park, N.Y.
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio
Mike DeVaney San Diego
Brian DiCicco Agawam, Mass.
Michael Dioguardo Patchogue, N.Y.
Robert Eddy II Saginaw, Mich.
Mike Edwards Tulsa, Okla.
Ralph Ehrlich N.Massapequa, N.Y.
Gary Elferis Flushing, N.Y.
Mike Fagan Patchogue, N.Y.
Gennaro Fiorentino Lindenhurst, N.Y.
Matt Freiberg Somerset, N.J.
Kerry Fulford Brownwood, Texas
Wayne Garber Modesto, Calif.
Joseph Gentile Melville, N.Y.
Norm Ginsberg Jr. Lake Ronkonkoma, N.Y.
Tommy Gollick Oberlin, Pa.
PJ Haggerty Clovis, Calif.
Bobby Hall II Landover, Md.
Steve Harman Indianapolis
Michael Haugen Jr. Carefree, Ariz.
Mark Heller Jr. Allentown, Pa
Michael Houtz Myerstown, Pa.
Steve Jaros Yorkville, Ill.
Tommy Jones Simpsonville, S.C.
Jack Jurek Lackawanna, N.Y.
Rudy Kasimakis Baldwyn, Miss.
Brad Kemp Allentown, Pa.
Sun Kim Flushing, N.Y.
John Knieriemen Islip Terrace, N.Y.
Mika Koivuniemi Hartland, Mich.
Brian Kretzer Dayton, Ohio
Anthony LaCaze Melrose Park, Ill.
George Lambert IV Canada
Chris Larsen Norwich, Conn
Brian LeClair Athens, N.Y.
John Lewis Chester, N.Y.
Chris Liotta Dix Hills, N.Y.
Chris Loschetter Avon, Ohio
Chris Lucchese Fresh Meadow, N.Y.
Michael Machuga Erie, Pa.
Tim Mack Indianapolis
Andrew Mangiapahella East Islip, N.Y.
Vic Marotto Wallingford, Conn.
Alexander Marsillo West Babylon, N.Y.
Alex Martin Coram, N.Y.
John May Lincolnton, N.C.
Eugene McCune Munster, Ind.
Jack Nealon Bowie, Md.
Scott Newell Deland, Fla.
John Nolen Grand Blanc, Mich.
Joe Novara East Patchogue, N.Y.
Bill O'Neill Southampton, Pa.
David O'Sullivan Orlando, Fla
Rhino Page Dade City, Fla.
Joe Paluszek Bensalem, Pa.
Bryan Paul Brooklyn, N.Y.
John Petraglia Jackson, N.J.
Johnny Petraglia Jr. Youngstown, Ohio
Jim Pratt Glendale, Ariz.
Steven Raifer Farmingdale, N.Y.
Sean Rash Wichita, Kan.
Howard Ridgeway Cleveland
Jim Rogers Brick, N.J.
Ronnie Russell Camby, Ind.
Scott Santos Ledyard, Conn.
Derek Sapp Keokuk, Iowa
Cassidy Schaub Ashland, Ohio
Mike Scroggins Amarillo, Texas
Gaetano Sereno Ridgewood, N.Y.
Ryan Shafer Horseheads, N.Y.
Tom Smallwood Saginaw, Mich.
Robert Smith Columbus, Ohio
Michael Sopper Schaumburg, Ill.
Jason Sterner McDonough, Ga.
Eddie VanDaniker Jr. Essex, Md.
J.J. Vece Wallingford, Conn.
Michael Vella Lindenhurst, N.Y.
Robert Volk Ridge, N.Y.
Brian Voss Alpharetta, Ga.
Lonnie Waliczek Wichita, Kan.
Brian Waliczek Birch Run, Mich.
James Wallace Hicksville, N.Y.
Justin Warhol Sound Beach, N.Y
Pete Weber St. Ann, Mo.
Stevie Weber Chalmette, La.
Jonathan Wilhelm Middltown, N.Y.
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla.
Stuart Williams England
Mike Wolfe New Albany, Ind.
Troy Wollenbecker Miami
Brian Ziesig Levittown, N.Y.

Rosters last updated: 3/24/2010 5:00:57 AM